Kvalitní ponožky a péče o nohy

Kvalitní ponožky a péče o nohy

Je mnoho způsobů jak ulevit svým nohám. Obzvláště po namáhavém dni v práci, nebo po nějakém pořádném výletu. Dnes se ale zaměříme výhradně na ponožky. Máme za to, že jejich správný výběr je dosti podceňován. Pokud totiž vyberete správný typ ponožek pro chystanou aktivitu, ulevíte tím svým nohám a preventivně minimalizujete svoje utrpení. Zima od nohou, nebo naopak zpocené nohy, zápach z ponožek, či puchýře, záněty a odřeniny se navždy mohou stát minulostí.

 

Nohy v teple

Každý z nás si už jistě zkusil co to je když mu mrznou nohy. Díky současným technologiím se ovšem tento nepříjemný zážitek může radikálně minimalizovat. Termoefekt, termoizolace, nebo termoregulace,  jsou odborné názvy pro funkčnost moderních ponožek. Teplé funkční ponožky díky speciálním přízím dokážou nohu poměrně efektivně tepelně izolovat. Syntetické materiály nejrůznějších vlastností se kombinují převážně s vlnou, která je pocitově teplá i když je navlhlá. Vznikají tak praktické teplé zimní ponožky, určené navíc podle použitých materiálů pro nejrůznější typy aktivit.

 

Nohy v suchu

Velmi záleží na tom jak mají ponožky vyřešený odvod potu z pokožky a z jakého jsou materiálu. Syntetická vlákna jako Coolmax nebo Drytex jsou voděodolná a systém kanálků odvádí pot mimo pokožku do vyšší absorbční vrstvy. Bavlněné ponožky ( 100% podíl bavlny) absorbují vlhkost a zůstávají mokré a jsou tak naprosto nevhodné pro sport nebo outdoorové aktivity, obzvláště v zimě. Naopak bavlněné ponožky v kombinaci se syntetickými vlákny poskládanými do vrstev jsou velmi vhodné.

 

Nohy bez zápachu

Existuje několik materiálů, které účinně potlačují bakterie, omezují vznik plísní a výborně tlumí zápach. Patří mezi ně merino vlna, bambusové vlákno, polypropylen s obsahem stříbra, nebo polyamid s ionty stříbra. Obecně je známo, že teplé a vlhké prostředí ve tmě vede ke vzniku plísní a množení bakterií. Funkční materiály s antibakteriálními, protizánětlivými a antialergickými účinky vás ochrání. Umožňují i delší nošení ponožek bez zápachu a nebo vás zbaví nepříjemných, trapných situací.

 

Nohy bez puchýřů a odřenin

Pro ochranu nohou před fyzickým poškozením v podobě puchýřů, odřenin a otlaků je důležité zajistit minimální tření ponožky v botě, sucho a dostatečné odpružení podle úrovně zátěže. Stejně jako v předchozích případech existují funkční ponožky a příze, které dokážou zafixovat kotník, achilovku a současně díky X-bandáži nebo protiskluzovému streči znemožní klouzání ponožky v botě. Vícevrstvé technologie pletení, anatomické úpravy a zesílené části ponožek na patě, špičce nebo na chodidle poskytne nohám potřebné odpružení a dostatečný komfort.

 

Věnujte si trošku času. Investujte do sebe a vybírejte si ponožky podle konkrétních potřeb. Vaše nohy si to zaslouží.

 

Přidat komentář

Zatím žádné komentáře.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat recenzi