Naše nejoblíbenější celoroční ponožka

Naše nejoblíbenější celoroční ponožka

Ať už je vaši oblíbenou aktivitou pěší turistika, horolezení nebo jen procházky lesem máme pro vás ponožku, která splní všechny vaše předpoklady. Merino vícevrstvé ponožky s thermo efektem. Tato outdoorová ponožka, kterou můžete nosit po celý rok je pletena vícevrstvou technologií. Převážně je složena z australské merino vlny. Tato vlna je ze speciálního plemene pasteveckých ovcí, které žijí v drsných podmínkách, jejím základním znakem je vysoká hřejivost, velká absorpce vlhkosti a antibakteriální vlastnost. Jednoduše řečeno, když se vám zpotí noha, budete mít pocit stálého tepla. Speciálně poskládané materiály této outdoorové ponožky zaručují tzv. TERMOEFEKT.

Zjednodušeně Vám ponožku popíšu.

  • Začneme u chodidla. Chodidlo je zatepleno plyšem a má zesílenou patu i špičku a zvýšenou patu. Působí tak velmi pohodlně a po celodenním chození budete mít příjemný pocit bez tvorby nepříjemných puchýřů.
  • Po stranách jsou vypleteny kanálky na odvod potu, aby noha zůstala v suchu. Díky kanálkům na nártu, může pokožka dýchat a noha bude relativně v suchu. Mezi nártem a holení části ponožky je ztenčená vazba, která pomáhá k tomu, aby se ponožky v botě nekrabatily. Zároveň slouží k odvětrávání.
  • Horní část ponožek (trup ponožky) je odlehčená v žebrovém úpletu, tak aby dokonale obepnula nohu. Horní část ponožek je zvýšená tak, aby se okraj trekových bot měl o co opřít a nezařezával se tak do lýtka. Obepíná nohu jako jemně hřejivá vlněná deka.

Poznámka na konec: Jednou takhle na výletě, jsem „nešťastnou“ náhodou skončila po kolena v řece a nebylo úplně teplo. Sice jsem měla úplně durch boty, tudíž i ponožky, ale nohy mě díky merino vlně opravdu hřály a nemrzly.

Přidat komentář

Zatím žádné komentáře.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat recenzi