Proč některé ponožky smrdí?

Proč některé ponožky smrdí?

Víte co probíhá ve vašich ponožkách za chemické procesy? Víte jaká zdravotní rizika sebou nese špatný výběr ponožek?

 

Mykózu nohou měl už asi každý z nás. Můžete ji chytit na nejrůznějších místech, ale také si ji můžete způsobit sami, a to právě špatným výběrem ponožky, kdy se Vám noha začne potit. Někomu se noha nepotí vůbec, někomu až příliš. Pořád je důležité myslet na správný výběr ponožek. Je potřeba si vybírat funkční ponožky, které odvádí pot z nohy a noha tak zůstává v suchu, plísně tak nemají šanci se na noze držet.

 

Na zimu jsou nejvhodnější ponožky z merino vlny, a to jak pro normální nošení, tak při sportu. I v zimě při sportu se noha potí a je potřeba ji udržovat v suchu, a nejen kvůli mykóze, ale také abychom se nenachladili. Nejlepší kombinace materiálů je merino vlna s polypropylenem a ionty stříbra.

V létě oceníte ponožku zejména s materiálem COOLMAX a DRYTEX, který odvádí pot z ponožky pryč. Nejčastějšími sporty v létě, které si vyžadují kvalitní ponožku jsou cyklistika, turistika, běh a tenis. V létě se potíme všichni, tak nebylo by fajn, kdybychom aspoň nohy měli v suchu?

 

Na jaro a na podzim jsou nejvhodnější tzv. celoroční ponožky. Jsou to odlehčené varianty zimních ponožek. Pro některé lidi jsou vhodné i na zimu, protože netrpí na studené nohy nebo se moc nepohybují venku. Což znamená z domu do auta, z auta do práce, z práce do auta a dál to znáte. V tomto období je velmi oblíbená turistika.

 

A o tom jak si vybrat správné ponožky na treky a procházky si napíšeme příště.

Přidat komentář

Zatím žádné komentáře.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat recenzi